Thanks to theidioms.com

Blog

YENİ MEZUNLARIN İŞ BULMASINA DAİR 5 ÖNERİ

7

YENİ MEZUNLARIN İŞ BULMASINA DAİR 5 ÖNERİ

Üniversiteliler #mezuniyet sonrasında iş bulma konusunda bir hayli ümitsiz oldukları bir dönemdeler. Haklılık payları fazla olsa da bu dönemin geçici olduğunu akıldan çıkarmamakta fayda var.

Yapılabileceklere dair;

1.Beklemeyin.
İş aramak için en uygun zaman olmasa da, bekleyerek bir yere ulaşamazsınız. Fırsatları araştırın ve her fırsatı değerlendirin. Aile, okul, mezunların #networkünden faydalanın.

2. Araştırma Yapın.
Aklınızda bir iş varsa eğer, bu alandaki firmaları araştırın. Bu firmaların bu pozisyon için aradığı yetkinlikler neler, siz bu konuda neredesiniz, bu anlamda neler yapmanız gerekiyor? Stratejinizi belirleyin.

3.Öğrenmeye devam edin.
Seçtiğiniz sektördeki en son trendleri takip edin. Bu alanda online eğitimler alın, okumaya devam edin.
Tüm bunlar, bir görüşme fırsatı karşınıza çıktığında sorunları tartışmaya ve soruları yanıtlamaya hazır olmanıza yardımcı olacaktır.

4.Gönüllülüğü düşünün.
Para kazanamayacak olsanız da, #gönüllü çalışmalar insanlarla tanışmanıza ve bağlantılar kurmanıza yardımcı olabilir. #Özgeçmişinizi besler.

5.Yönünüzü değiştirin.
Bazı sektörler durgunluk yaşadığı için çalışma fırsatları bir süreliğine askıya alınmış durumda. Yeteneklerinizin uygulanabileceği diğer sektörleri araştırın ve farklı bakış açıları kazanmayı deneyin.

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüşmeyi Başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.Size nasıl yardımcı olabiliriz?