Thanks to theidioms.com

Hakkımda

Hatice Özcan

Merhaba,
Ben Hatice Özcan.

“Keşke yolun başında ne istemediğim kadar ne istediğimi de bilseydim.

Lise yıllarımda, üniversitede ve kariyer yolculuğumda ne yapmam gerektiği bana da söylendi, tıpkı Sana söylendiği gibi. Bu önerilerin “ne kadarı bana uygun ne kadarı değil”ine bakılmadan bu önerileri kabul etmem beklendi.

Bu dönemde özgürce kendi tercihlerimi ifade edebilmek, düşüncelerimi çevreme kabul ettirmek ve kendi kararlarımı vermek oldukça büyük bir mücadele istiyordu. Bu mücadeleyi tek başına vermek ne kadar zor olsa da ben verdim ve şu an olmak istediğim yerdeyim. Hayatımın ve kariyerimin bence’sini oluşturdum.

2008 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra kariyerimle ilgili istemediğim hiçbir öneriyi kabul etmedim. Çalışmalarım sonucunda sırasıyla Sosyal Güvenlik Kurumunda Uzman Yardımcılığı – Dışişleri Bakanlığında Dış İlişkiler alanında çalıştım. İstediğim bu muydu? Değildi elbette sadece önüme çıkan diğer seçenekleri daha fazla istemiyordum.

Aldığım koçluklarla “Ben ne istiyorum?” sorusunu sordum kendime. Hayatımdaki değerleri, ne istediğimi, bundan 10 yıl sonra kendimi nerede görmek istediğimi, hayatımın amacını sorguladığım bu dönem sonunda elde ettiğim yanıtlar bana derin bir farkındalık yaratmıştı.

Bu sürede en yakın arkadaşım, destekçim babamı kaybettim. Bu kayıp hayatımı, izlediğim yolu ve olduğum yeri ciddi bir şekilde sorgulamama sebep oldu.

Veee koçlukla tanıştım. İşten ayrıldım ve bu konuda en yetkin kurumlardan biri olan Erickson Coaching International’da Koçluğun Bilimi ve Sanatı Eğitimini tamamladım.

Ne istemiyorum? sorusu eşliğinde bir nevi deneme-yanılma yoluyla geldiğim bu noktaya, Ne İstiyorum? sorusu ile gelme olasılığı NİŞ alanını belirlememde en büyük etken oldu. Profesyonel bir koç olarak Kariyer Yolculuğunun Başındaki Siz Üniversiteliler ve İş Hayatının İlk Yıllarındaki Siz Genç Profesyoneller ile çalışmak, bu yıllarda bir öğrencinin ve genç profesyonellerin “Ne istediklerine” karar verirken yanlarında olmak beni çok heyecanlandırdı.

Böylece, aynı sıralardan geçmiş biri olarak doğru iş seçme kaygısı, başarılı ve mutlu olma hedefleri ile zihni meşgul olan Siz üniversiteliler ve genç profesyonellere istedikleri geleceği inşa ederken eşlik etmeye karar verdim.

Siz gençler ile daha güçlü bir kariyer planlaması yaparken özgüvenli, kendinden emin ve özgür bireylere dönüşmeniz, değişmeniz için Size çözümler sunuyorum.

KATILDIĞI EĞİTİM PROGRAMLARI

BİRLİKTE YARATABİLİRİZ

Başarı Hikayelerimiz

Görüşmeyi Başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba
İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.Size nasıl yardımcı olabiliriz?